Skočiť na obsah

Čo môžete urobiť vy

  • jazdite na bicykli. Do práce, do školy, na nákupy, kamkoľvek. Množstvo cyklistov v meste je najpádnejším dôvodom pre zodpovedných, aby s bicyklovou dopravou počítali. Okrem toho, čím viac je cyklistov v uliciach, tým viac sú rešpektovaní aj ostatnými účastníkmi cestnej premávky. A nakoniec – nikdy neviete, koho dnes inšpirujete.
  • uprednostnite mestskú hromadnú dopravu pred autom. Jej kvalita i prostriedky na ňu vynakladané závisia od jej využívania obyvateľmi.
  • navštívte poslanca za svoju mestskú časť, povedzte mu svoj názor, spýtajte sa ho, čo urobí pre rozvoj bicyklovej dopravy v mestskej časti. Jeho prácou je zastupovať Vaše záujmy a riešiť podnety od občanov. Tými sa poslanci zaoberajú na výbore mestskej časti a na mestskom zastupiteľstve. Môžete navštíviť priamo ich zasadnutie a otázku položiť tam. Práve viditeľný záujem občanov núti zodpovedných, aby sa vecami zaoberali a prešli ku konkrétnym činom.
  • napíšte svoj názor alebo návrhy, čo by sa malo v meste zmeniť do fóra alebo do komentárov pod článkami a dajte o tejto webstránke vedieť aj iným
  • podporte činnosť Bystricykla 2 percentami zo svojich daní alebo priamym finančným darom
  • pridajte sa k Bystricyklu a pomôžte s jeho akciami


Komentáre

ste obcianske zdruzenie? nechal by som svoje 2% z dane. r.

Sme občianske združenie, ale pretože sme zaregistrovaní len v minulom roku, nemôžeme byť príjemcom 2% dane za minulý rok. Takže toto bude možné až v ďalšom roku.
Ak nás chcete podporiť aspoň nepriamo, môžete tento rok venovať svoje 2% Nadácii Ekopolis, ktorá vybranú sumu dá na podporu procyklistických aktivít. Viď. http://www.ekopolis.sk/ako-nas-podporit/2-percenta.html

V tomto roku už je možné poukázať Bystricyklu 2 % z daní. Všetko k tomu je tu.