Skočiť na obsah

Cyklojazda v tieni hokeja

Pridaná fotogaléria a videoreportáže. 6.5.2011 Hurá piatok! Hurá hokej! Slovenskóóó! Zle! Hurá, cyklojazdááá!!! Veľká jarná cyklojazda sa stretla pred mestkým úradom, ako je dobrým zvykom, aby ukázala mestu a svetu, že v PB to na dvoch kolesách žije.

Fotogaléria a videoreportáže z akcie od televízií TV Považie a ITV.

Tentokrát sme sa vylepšili o amplión, čo dodalo slávnostný nádych nášmu snaženiu. Zúčastneným sa prihovoril aj viceprimátor Marián Sopčák, vidno, že Mesto chce „naše veci“ riešiť. 100 ľudí na bicykloch, korčuliach, vo vozíkoch (plyšákov sme nerátali) sa presunulo cez pešiu na kruháč na Lánskej. Pokračovali sme po Kuzmányho k Hypernove, zabočili doľava a doprava, prefrčali popri ABŠO na Štúrovu a poďho cez Stred na Okružnú a kruháč a k fabrike na cyklopruh, ktorý oslavuje svoje prvé narodeniny. Pokrstili sme aj monštrózny kruháč pod diaľnicou a Hviezdoslavovou ulicou sa navrátili do centra k podchodu.

Foto: Michal RepatýFoto: Michal Repatý

Afterparty sa niesla v kinematografickom duchu v reštaurácii Arcadia. Premietali sme si poučné retro i sci-fi filmy a predstavovali si, aké to všetko raz bude krásne, cyklistické, čisté, len my tu už nebudeme alebo nebudeme bicyklovať. Fakt je, že medicína ide rýchlo dopredu.

Neúčasť tradičných účastníkov zamrzela, ale o to viac potešia nové tváre a bicykle. Ďakujeme Mestu Považská Bystrica, ktoré organizačne jazdu podporilo a spolupracuje s nami na ankete potrieb cyklistov. Dúfame, že anketa sa vráti vyplnená – živá a zdravá a Mesto bude mať relevantné podklady pre svoju ďalšiu činnosť v „našich veciach“. Kto by mal záujem pomôcť s anketou, stránkou, článkami, akciami, financiami, nech neváha. Sme tu. Aj s bicyklami.