Skočiť na obsah

Vianočná cyklojazda

Pridaná fotogaléria a videoreportáž. Ako sa jazdí na bicykli v palčiakoch? Patria vianočné ozdoby len na stromček? A smie sa predné svetlo nahradiť prskavkou? Príďte sa presvedčiť na Vianočnú cyklojazdu!

Fotogaléria a videoreportáž televízie ITV z akcie.

Vianočná cyklojazda nebude mať nejaké aktivistické ambície, ide o zážitok z jazdy vysvieteným mestom v predvečer zlatej nedele, o atmosféru v blikajúcom pelotóne a malé prekvapenie okolia venujúceho sa predvianočným nákupom. Je to príležitosť vytiahnuť bicykel aj pre tých, ktorí inak jazdia len v lete.

Cyklojazda vyrazí spred mestského úradu v sobotu 18. decembra o 16:30. Povedie mimo automobilových komunikácií a víta nielen bicykle, ale aj akékoľvek nemotorové dopravné prostriedky. Po obkrúžení centra zamieri k Domanižanke a bude pokračovať až k najhyperrodinnej obchodnej zóne, kde sa otočí a rovnakou cestou sa vráti späť do centra.

Po skončení sa bude dať ešte zostať v reštaurácii Arcadia (pri podchode). Posedieť, porozprávať, vymeniť si recepty. Nie je pripravený žiadny program.

Samotná jazda je zámerne až po zotmení, nezabudnite preto okrem rukavíc a teplého oblečenia aj na čo najviac svetielok, blikačiek, odraziek a zvončekov nech ja nás nie len vidieť, ale aj počuť. Veď výzdobu na stromček a salónky máte ešte v krabici, prečo si nevylepšiť bicykel. A samozrejme na prskavky. Vítaní sú fotografi.

Tak ak môžete, opustite na chvíľu umývanie okien, pečenie medovníkov a zhon predvianočného nakupovania a príďte!

Inšpirácia z Prahy, ako prísť na cyklojazdu vo veľkom štýle:Komentáre

Mrzí ma, že svoje akcie organizujete po cestičkách pre peších, kde sa podľa zákona nesmie na bicykli jazdiť a ohrozujete tak peších občanov.

Vážený pán anonym. Verte, že to mrzí aj nás. Mrzí nás, že cyklista v Považskej Bystrici musí voliť medzi nebezpečnou frekventovanou cestou a zákazom každý deň, nie len na našich akciách. Že v tradičnom bicyklovom meste je tak prirodzená a obyčajná vec, ako pohyb na bicykli dnes rizikovou či ilegálnou aktivitou. Jedným z hlavných dôvodov našich akcií je práve poukázať na tento stav a na veľký dopyt po cestičkách pre cyklistov. Cyklojazdy sa pohybujú pomaly a k ohrozeniu peších občanov nedochádza. Teším sa, keď raz budeme môcť organizovať akcie na cestičkách pre cyklistov.

Skúste ísť niekedy peši a až sa okolo Vás a malého dieťaťa preženie niekto ako blázon, tak zmeníte názor na údajné neohrozovanie chodcov. Páchanie trestnej činnosti ako protest je dobrá myšlienka. Skúste diaľnicu.

Áno, presne o tom píšeme tu v 6. bode. Aj na bicykli sa nájdu bezohľadní ľudia, podobne ako takí existujú za volantom, v autobuse, alebo kdekoľvek v živote. Tí nech sú postihovaní, súhlasím, tiež dosť chodím pešo.
Ale konkrétne naše akcie, ktorým ohrozovanie vyčítate, sa neženú ako blázon, pohybujeme sa pomaly. Nekonajú sa na diaľnici, ale v meste, pretože nám ide o zlepšenie podmienok pre pohyb na bicykli v meste a nie na diaľnici.