Skočiť na obsah

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut

V stredu 22. septembra sa v Považskej Bystrici opäť uskutoční spoločná jazda mestom pre všetkých priaznivcov bicyklovania. Odštartuje o 17. hodine spred mestského úradu a povedie ulicami mesta. Cyklojazda sa koná pri príležitosti Európskeho dňa bez áut.

Nenáročná päťkilometrová trasa v pomalom tempe neunaví ani sviatočného cyklistu a navštívi aj novovyznačený cyklopruh – jednu z prvých lastovičiek na Slovensku a známku toho, že mesto opäť začína myslieť aj na cyklistov. Okrem možnosti dať o sebe vedieť a podporiť ďalšie zmeny v prospech dopravy na bicykli je akcia aj príležitosťou na stretnutie s priateľmi v neobvyklej atmosfére spoločnej jazdy. Je to zážitok, ulica zrazu vyzerá inak, je živšia, farebnejšia i bezpečnejšia, ako keď ide cyklista sám. Veríme, že Považskobystričania oprášia svoje dvojkolesové stroje a ukážu, že bicykel je súčasťou životného štýlu nie len v Amsterdame.

Po skončení cyklojazdy bude od 18. hodiny v priestoroch reštaurácie Arcadia na Štúrovej ul. nasledovať rozprávanie spojené s premietaním o fenoméne cyklojázd vo svete a diskusia, ako zlepšiť v Považskej Bystrici podmienky pre jazdu na bicykli. Podnety z diskusie budeme tlmočiť na najbližšom stretnutí pracovnej skupiny pre riešenie cyklistickej dopravy na mestskom úrade.

Deň bez áut, 22. september, je medzinárodná iniciatíva propagujúca zdravšie a bezpečnejšie druhy dopravy pre mestá dnes trpiace následkami prebujnelého automobilizmu. Je to výzva našej závislosti na automobile. Dokážem prežiť aspoň jeden deň v roku bez neho? Ako sa v ten deň zmení mesto?

Skúsme sa budúcu stredu pohybovať po meste inak a nechajme svojte autá doma.

Trasa cyklojazdyTrasa cyklojazdy